Zespół Szkół nr 14
im. Ambasadorów Praw Człowieka
w Gorzowie Wielkopolskim
 
jesteś tu: strona główna    galerie zdjęć    100-lecie harcerstwa
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
Galerie

100-lecie Harcerstwa

zdjęć w galerii: 54

Wrzesień rozpoczęty, a my wracamy wspomnieniami do ostatnich wakacyjnych dni. Tym razem nasza drużyna uczestniczyła w Jubileuszowym Zlocie 100- lecia Harcerstwa, organizowanym w Krakowie-Łagiewnikach przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. Czas od 23 do 28 sierpnia był wypełniony różnymi przygodami. Pomimo doskwierającego upału dzielnie uczestniczyliśmy w organizowanych dla nas grach, podczas których wykonywaliśmy różne zadania. Przy okazji podziwialiśmy najpiękniejsze miejsca w Krakowie. Dla niektórych z nas było to pierwszy kontakt z polskimi i zagranicznymi organizacjami harcerskimi. Spaliśmy w jednej ze szkół w Łagiewnikach, gdzie  nasze „Dzielne Sowy” pod wodzą zastępowej- Kornelii świetnie radziły sobie z przerobem chleba, puszek i słoiczków na pyszne kanapki.

Zlot rozpoczął się mszą św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Następnie 2 000 harcerek i harcerzy przemaszerowało z pochodniami na miejsce Zlotu, gdzie odbył się uroczysty apel. Następnego dnia uczestniczyliśmy w grze na orientację i czasem tylko mieliśmy trochę zdezorientowane minyJ Potem, wieczorem zasiedliśmy wszyscy do Ogniska Stulecia, śpiewaliśmy piękne obrzędowe pieśni i słuchaliśmy gawęd o historii naszej organizacji. Przedpołudnie kolejnego dnia Zlotu upłynął nam na przyszywaniu pamiątkowej plakietki do rękawa munduru oraz poznawaniu nowych piosenek. Po południu ruszyliśmy na podbój krakowskiego Ogrodu Doświadczeń, gdzie na terenie kilku hektarów mogliśmy skorzystać z 60 urządzeń, aby zbadać zasady optyki, akustyki i mechaniki. Co odważniejsi mogli poczuć bezwładność wirując na żyroskopie. Po tych niezwykłych doświadczeniach udaliśmy się drużyną na Błonie, gdzie rozpoczął się Koncert Stulecia. Główną gwiazdą wieczoru okazał się zespół „De Press”, który swą muzyką rozgrzał atmosferę.

Poranna pobudka następnego, już ostatniego dnia postawiła wszystkich na nogi. Najpierw poranna msza św. przy relikwiach bł. Jana Pawła II. Po niej harcerki i harcerze wyruszyli do Krakowa…. Nasz zlotowy czas dobiegał końca. Niezwykle pięknym wydarzeniem była nasza, harcerska defilada przez Stare Miasto, którą przyjął Prezydent RP- p. Bronisław Komorowski. My - „Tropiciele lasu” witaliśmy defiladę na ulicy Floriańskiej. W jednym z szeregów maszerujących harcerzy dzielnie paradował zastępowy „Wilków”- druh Kazik.

Pełni wrażeń wróciliśmy nocnym pociągiem do Gorzowa pamiętając o niezwykłym alarmie-pobudce  na przesiadkowej stacji w Krzyżu. Tu swą czujnością popisał się nasz druh Sławek.

                                                          dh. Dorota Trześniowska

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...