Zespół Szkół nr 14
im. Ambasadorów Praw Człowieka
w Gorzowie Wielkopolskim
 
jesteś tu: strona główna    realizacja projektu „bezpieczne drogowskazy”
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Realizacja projektu „Bezpieczne drogowskazy”

Konkurs plastyczny „Bądź bezpieczny w sieci”.
Wśród uczniów Zespołu Szkół Nr 14 oraz uczestników Świetlicy Specjalistycznej TWK rozpisany został konkurs na prace wykonane dowolną techniką plastyczną będące artystyczną ilustracją tematu konkursu. Pod kierunkiem nauczyciela plastyki powstały prace, które zostały zaprezentowane na wystawie w Galerii Krąg w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Twórczość artystyczna dzieci i młodzieży, wzmocniona nagrodami i społeczną akceptacją są ważnym elementem pracy opiekuńczo- wychowawczej mającym charakter profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych.
 
Międzyszkolne rozgrywki sportowe. W ramach projektu został zorganizowany Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby. Zespół Szkół nr 14 już trzeci raz był gospodarzem tych zawodów. Do udziału zaproszono uczniów innych placówek kształcenia specjalnego. Stało się to okazją do promowania zachowań fair play, nagradzane też były oryginalne sposoby kibicowania swoim drużynom.
W ramach projektu „Bezpieczne drogowskazy” odbywają się warsztaty kulinarne „Bezpieczeństwo od kuchni”. Uczestnicy poznają zasady zdrowego odżywiania, sposoby sporządzania prostych dań oraz gospodarnego wykorzystania produktów spożywczych. Umiejętność radzenia sobie w życiowych sytuacjach (planowanie, zakupy, przygotowanie posiłków) jest szczególnie ważnym elementem usamodzielniania się młodych ludzi. W profesjonalnie wyposażonej kuchni pod opieką nauczyciela zawodu kucharz, młodzież nabywa praktycznych umiejętności przygotowywania, podawania i spożywania zdrowych potraw. Jednocześnie uczestnicy kształtują postawy skłaniające do właściwych wyborów żywieniowych, które będą w przyszłości chronić przed sięganiem po niezdrowe produkty, alkohol i inne używki.

Zobacz zdjęcia w galerii

Bezpieczne drogowskazy - Bądź bezpieczny w sieci
Bezpieczne drogowskazy - Kuchcikowo
Bezpieczne drogowskazy - Tenis